Free Counters

Şcoala Ion Creangǎ
   40 de ani de emoţii, bucurii şi realizǎri împreunǎ

Anul acesta ,,Ziua Şcolii’’ este mai specialǎ pentru cǎ se împlinesc 40 de ani de existenţǎ, de eforturi, de bucurii şi împliniri.
Directorii instituţiei, prof. Silvia SALANŢǍ şi prof. Delia BOB îi invitǎ pe foştii elevi ai şcolii la deschiderea oficialǎ a evenimentului, care va avea loc joi, 31 mai 2012, ora 13.00, în curtea şcolii.
Cu această ocazie au fost invitaţi foşti directori, cadre didactice care de-a lungul anilor s-au perindat prin şcoală, elevi de ieri şi de azi, reprezentanţi ai Inspectoratului Şcolar Judeţean Cluj, resprezentanţi ai Primǎriei Cluj-Napoca, ai Asociaţiei Pǎrinţilor Elevilor din Şcoala ,,Ion Creangǎ’’ şi membri ai comunităţii locale care au făcut cinste acestui lăcaş de învăţământ.
Printre activitǎţile prevǎzute sǎ se desfǎşoare în aceastǎ zi se numǎrǎ:
Ora 13- Deschidere festivǎ şi lansare de carte ,,Monografia şcolii’’.
Ora 14 – Simpozion interjudeţean ,,40 DE ANI...DE POVESTE’’
- Expoziţie cu lucrările elevilor
- Spectacol aniversar
Ora 16 – Piese de teatru în limba engleză: clasele a VI-a D şi a III-a A.
Orele 17-18.30 Bal de poveste – elevii şcolii noastre.
Va asteptam cu drag!